Wszystko dla Niepokalanej

św. Maksymilian Maria Kolbe

Szczęść Boże

Serdecznie witamy na portalu internetowym wspólnoty parafialnej, która odpowiadając na słowa Chrystusa: Gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w moje imię, tam jestem wśród nich (Mt 15,20) również Ciebie zaprasza do wspólnej modlitwy, czynnego włączenia się w życie parafii, a także odwiedzenia miejsca w którym szczególną czcią otoczony jest święty Maksymilian Kolbe. On będąc „szaleńcem” Niepokalanej powiedział: Tylko miłość jest twórcza! Zachęceni tymi słowami – w jakimkolwiek zakątku Polski, Europy i świata jesteśmy – stwórzmy wspólny krąg miłości prowadzący nas do Boga, a w tym niech nam pomaga ten portal internetowy.

✜ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE ✜

STOSUJ SIĘ DO OGRANICZEŃ POWODOWANYCH ZAGROŻENIEM EPIDEMICZNYM

✜ NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE ✜

PAMIĘTAJ O OSOBACH STARSZYCH I CHORYCH – ONE POTRZEBUJĄ TWOJEJ POMOCY

1941 • 2021
80 rocznica męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe

2006 • 2021
15 rocznica erygowania parafii oraz konsekracja kościoła

14.08.2020 • 14.08.2021
❖ DUCHOWE PRZYGOTOWANIE DO UROCZYSTOŚCI ❖
KONFERENCJE ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA KOLBE
[ czytaj ]

❖ ARTYKUŁY • TREŚCI INSPIRUJĄCE DO PRZEMYŚLEŃ

Sorry, no posts were found.

❖ NOWOŚCI • Z OSTATNIEGO TYGODNIA

❖ GOOGLE STREET VIEW • PANORAMY KOŚCIOŁA

MOJA DIECEZJA

MOJE MIASTO

❖ SENTENCJE • MYŚLI PRZEWODNIE

Kto powiada, że muszę być świętym, będzie nim, bo Pan Bóg łaski każdemu udziela, ale nie może naruszać wolnej woli.
[ św. Maksymilian Maria Kolbe ]

Kto zaś nie zechce mieć Maryi Niepokalanej za matkę, nie będzie też miał Chrystusa Pana za brata ani Bóg Ojciec nie ześle mu Syna,
ani Syn nie zstąpi do jego duszy, ani Duch Przenajświętszy nie urobi łaskami jego ciała mistycznego na wzór Chrystusa,
bo to wszystko dzieje się w Maryi Niepokalanej, łaski pełnej i tylko w Maryi.

[ św. Maksymilian Maria Kolbe ]

Kościół ma głęboki szacunek dla dziejów Narodu. Skrzętnie zbieramy okruchy dziejowe, jak okruchy ewangeliczne, bo są one zawsze pożywne. Najdrobniejsza okruszyna Ewangelii żywi ducha. Podobnie okruchy dziejów Narodu są siewcą jego ducha. Trzeba więc podawać młodemu pokoleniu to pożywienie, aby Naród nie zatracił związku z dziejami. Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.

— kard. Stefan Wyszyński

❖ WYDARZENIA Z ŻYCIA KOŚCIOŁA • NA ŚWIECIE I W POLSCE

● CODZIENNIE NOWE INFORMACJE ● CO KILKA GODZIN AKTUALIZOWANE ● BEZPOŚREDNIO Z PIERWSZEJ RĘKI ●

❖ STRONY DEDYKOWANE • WŁASNE