I niedziela Adwentu, A (27.11.2022)

1. Rozpoczęliśmy Adwent – „czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana” i nowy rok duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Okres Adwentu jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa Pana. Do 16 grudnia liturgia tego okresu akcentuje prawdę o powtórnym przyjściu Chrystusa przy końcu czasów. Od 17 grudnia rozpoczniemy dni bezpośredniego przygotowania do uroczystości  Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy też o adwentowych postanowieniach, spowiedzi, a także o tym, że Adwent jest okresem szczególnej troski o trzeźwość w rodzinach.

Parafialna spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 grudnia.

2. Msza św. roratnia w tygodniu o godz. 17:00. Zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian. Zapraszam wszystkie dzieci z lampionami.

3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – święto św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartak, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą św. W czwartek od godz. 16:00 spowiedź św. dla uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. W piątek od godz. 16:00 spowiedź św. dla uczniów IV klasy szkoły podstawowej.

W piątek od godz. 14:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5. W sobotę o godz. 15:30 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z VIII klasy szkoły podstawowej.

Po mszy św. spotkanie z Biblią.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

7. Od przyszłej niedzieli, panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzały świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tych świec jest przeznaczony na dzieła podejmowane przez Caritas w diecezji. Również od przyszłej niedzieli u pana organisty będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny.

8. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

9. Dziękuję osobom dyżurującym w minionym tygodniu za posprzątanie kościoła oraz za kwiaty. O przejęcie dyżuru proszę parafian: ul. Aleja Niepodległości nr: 224, 222, 218, 214 i 183a.

W tym roku o przygotowanie wystroju na uroczystość Narodzenia Pańskiego proszę mieszkańców Głogowa Młp. (ul. Aleja Niepodległości nr 72 – 108, ul. Św. Maksymiliana Kolbego nr 107 – 125).

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej oraz treści publikowanych na stronie internetowej parafii.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy