x

● AKTUALNIE OBOWIĄZUJĄCE ZARZĄDZENIA

Informuję, że w naszym kościele parafialnym we mszach świętych i nabożeństwach – przychodząc w maskach zakrywających usta i nos – może jednocześnie uczestniczyć 30 osób, które zajmują miejsca będąc rozproszone zgodnie z zasadą 1 osoba / 10 m2 – pamiętając, że na zewnątrz nadal obowiązuje zasada wskazująca na konieczność zachowania odstępu minimum 2 metrów pomiędzy osobami. Dlatego przed wejściem do kościoła i po wyjściu z niego nie należy się skupiać w grupy kilkuosobowe.

W przypadku mszy św. pierwszeństwo wejścia do kościoła mają przede wszystkim osoby, które są związane z intencją.

Miejsca, które należy zajmować są oznaczone białą kartką papieru.

Komunia św. będzie udzielana w zajętych miejscach w kościele i na zewnątrz (nie podchodzimy w procesji do prezbiterium). Komunię św. przyjmujemy w postawie klęczącej lub w stojącej ze skrzyżowanymi dłońmi na piersi.

Pogrzeby – mogą zgromadzić ich uczestników: w kościele według ogólnych zasad; na cmentarzu do 50 osób.

Bardzo proszę przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych.

ks. Piotr Jakobik, proboszcz